Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ubranie do jogi \

Damski i męski strój do jogi

Osoby ze wskazaniami do uprawiani jogi, jak również te ćwiczące wyłącznie z własnej woli, powinny pamiętać o odpowiednim stroju. Dzięki temu będzie im wygodnie i będą mogły całkowicie skupić się na kolejnych pozycjach oraz na oddechu.

Z pewnością ubranie w którym ćwiczy się jogę nie powinno krepować ruchów, ani przeszkadzać w ich wykonywaniu – czyli nie może być ani zbyt obcisłe, ani całkiem luźne. Chodzi również o to, aby strój pozostawał na swoim miejscu podczas wykonywania różnego rodzaju pozycji. Dlatego najlepszy będzie dopasowany podkoszulek lub koszulka oraz legginsy (długie albo 3/4). Panowie zamiast elastycznych i całkowicie dopasowanych spodni wybierają zwykle dłuższe szorty lub lekki dres. Natomiast długość nogawek i rękawów powinna być dostosowana do naszych odczuć, jeśli chodzi o temperaturę otoczenia. Poza tym, aby skóra mogła oddychać podczas wykonywania ćwiczeń, ubrania powinny być zrobione z możliwie jak najbardziej naturalnych materiałów. Zwykle wybiera się bawełnę, ale obecnie można kupić nawet ubrania z bambusa, które bardzo dobrze sprawdzają się na jodze. Jakie są ceny takiej odzieży? T-shirt dostępny jest już za około 55 zł, a spodnie za niewiele więcej. Można je kupić chociażby przez Internet. Poza tym odpowiedni strój można znaleźć po prostu w sklepie ze sportową odzieżą. W zależności od tego czy jest markowy czy nie zapłacimy od kilkuset do kilkudziesięciu złotych.

Jeśli chodzi o buty do jogi, to najlepiej ćwiczyć w ogóle bez nich. Natomiast są osoby, które jednak z różnych przyczyn wolą mieć coś na stopach i dla nich najlepsze będą baletki. Chodzi tutaj o buty ze skóry, które są dostępne w wielu sklepach z obuwiem.  Ich cena to zwykle kilkadziesiąt złotych. Natomiast specjalne elastyczne buty do jogi mogą kosztować nawet powyżej 200 zł. Warto zwrócić również uwagę na to, że odzież i obuwie do jogi dostępne są w różnych kolorach. Jest to zwykle dosyć istotne dla pań, bo żeby dobrze się czuć podczas uprawiania jogi, powinny być też zadowolone z wyglądu swojego stroju i to nawet jeśli robią to w domu. Wtedy wystarczy tylko mata, odpowiednia muzyka do jogi i można rozpoczynać ćwiczenia.