Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jaka mata jest najlepsza do jogi \

Tanie maty do jogi i inne akcesoria

Kiedy rozpoczyna się przygodę z jogą warto zadbać zarówno o zapoznanie się z jej zasadami, jak i zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria. Nawet najbardziej wnikliwe zgłębienie filozofii jogi powinno iść w parze z zakupem odpowiedniej maty.

Jaka mata jest najlepsza do ćwiczenia jogi? To pytanie zadaje sobie większość początkujących. Poza tym zwykle zależy im również na raczej niskiej cenie. Wybór jest bardzo duży i w związku z tym podjęcie decyzji staje się jeszcze trudniejsze. Warto zdawać sobie sprawę jakie cechy powinna mieć mata na której będzie nam się dobrze uprawiało jogę. Na pewno powinna być antypoślizgowa. Ma też mieć odpowiednią grubość, co zapobiega kontuzja i siniakom. Oczywiście powinna być trwała. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się maty ręcznikowe z kropami z silikonu. Wysoką jakością charakteryzują się również maty kauczukowe. Jednak tańsze od nich są maty z PVC. Poza tym można je prać w pralce. Pod względem czyszczenia najwygodniejsze są produkty z bawełny lub lnu, wypełnione watoliną, które mają zdejmowany pokrowiec. Może on oczywiście występować w różnych kolorach. Pokrowiec na matę można bez problemu ściągać i prać w pralce.

Oprócz odpowiedniej maty do jogi przydatne bywają także inne akcesoria. Pośród nich można wymienić wałki, bolstery, klocki, bloczki, drabinki, liny, paski, bloczki czy nawet krzesła. Nie są one niezbędne, ale mogą być sporą pomocą podczas wykonywania ćwiczeń przez osoby z ograniczeniami ruchowymi. Niektórzy uważają, że ich używanie jest właściwie sprzeczne z założeniami jogi. Natomiast każdy musi zdecydować sam czy lepiej wykonać jakieś ćwiczenie z pomocą akcesoriów, czy nie robić go w ogóle. Poza tym przyda się oczywiście odpowiedni strój do jogi i torba, do której można spakować wszystko, co jest potrzebne na zajęcia. Natomiast jeśli ktoś uprawia jogę samodzielnie, to może zabierać do niej wszystkie niezbędne rzeczy, kiedy chce poćwiczyć gdzie indziej niż w domu, na przykład na łonie przyrody. Może to być naprawdę wyjątkowo przyjemne.